top of page

Kdo jsme

 

Jsme náboženská obec Církve československé husitské v Praze 14 - Hloubětín a v Praze 9 - Vysočany.

Ať už Vás na tyto stránky přivedlo cokoliv, buďte zde vítán(a). Fara náboženské obce Církve československé husitské je zde pro každého, kdo hledá - neboť "kdo hledá, nalezne, kdo tluče, tomu bude otevřeno".

 

Naše náboženská obec nabízí duchovní zázemí, pastorační a konzultační návštěvy, možnost individuálního přístupu i skupinového setkávání. Máte-li pocit, že bychom Vám mohli nabídnout to, co právě hledáte, přijďte mezi nás nebo si domluvte soukromou návštěvu s farářkou naší náboženské obce. Nebojte se, nemáme u nás knihu docházky ani si na Vás nikdo nebude ukazovat prstem se slovy "to je ten nový". Respektujeme právo každé lidské individuality. To, co nabízíme, je jen pomocná ruka při hledání té Vaší cesty.

 

Lidé často "něco" hledají a nenacházejí. Mnohdy ani nevědí, co vlastně hledají a přesto cítí těžko definovatelnou prázdnotu. Odpověď na jejich otázky může být právě Bůh. Mnozí lidé mají o Bohu mylné představy a proto víru předem odmítají, aniž by tušili, co vlastně znamená. Na základě útržkovitých a mnohdy velmi zkreslených informací se bojí různých zákazů, příkazů, pravidel a nesmyslných rituálů, mají strach ze ztráty vlastní individuality, z odklonu od vědeckých poznatků či ze ztráty svobody. A přitom víra ve své skutečné podstatě je pravým opakem toho všeho, protože vychází z lásky, poznání a svobodné vůle každého člověka.

Lidé hledají třeba jen příjemné společenství, místo klidu, zastavení, lidskou blízkost či někoho, kdo je ochoten jim naslouchat. Nejčastěji však hledají odpovědi. A největší chyba je přestat se ptát, přestat hledat.

Fara CČSH Praha
Kněžské svěcení Hloubětín
Farní úřad CČSH Hlubětín a Vysočany
Advent na faře Praha 9
Oltář na faře Hloubětín
Křtiny na faře CČSH
Křtiny na faře v Hloubětíně
Fara CČSH
Vchod na faru CČSH
Mše CČSH
bottom of page