top of page

Proč Mispa? – Mispa je původně název města poblíž Jeruzaléma, kde byl Saul představen jako král. V přeneseném smyslu znamená „Vyhlídka“ Pro nás znamená „vyhlídku“ nebo spíše pohled na současný svět „očima Bible“ Znamená též Misie a Pastorace. Otázka víry je vždycky záležitostí zcela svobodného rozhodnutí každého člověka. Ale aby se člověk mohl svobodně rozhodnout, měl by vědět, proč ANO, eventuelně proč ne. 

MISPA je  duchovním centrem, kde jsou dveře otevřeny každému, kdo v dobrém přichází. Je místem setkávání přátel a lidí "na cestě". 

Křesťanský klub MISPA se snaží odpovědět lidem - věřícím i hledajícím - na jejich potřebu získání informací a diskuse na téma náboženství, církve, duchovna a víry.  Nabízí vhodné podmínky k vytvoření vlastního, ale fakty podloženého názoru, případně svobodného postoje k Bohu, víře a církvím a přitom nikoho k ničemu nezavazuje.

 

Křesťanský klub je blíže nedefinované volné společenství lidí, kteří by rádi hlouběji pronikli do duchovních či faktických otázek víry a přitom se nemuseli bát, že se na ně bude někdo "divně koukat" nebo že se svou účastí k něčemu zavazují. Žádná otázka není tabu a přijít může každý, kdo má důvod. Vstup je zdarma (případným příspěvkům do kasičky se ale samozřejmě meze nekladou ;-) 

 

Společenství v současné době zahrnuje většinu osob zejména v mladém až středním věku, výjimkou nejsou ani děti.  K tomu, abyste přišli, nepotřebujete nic, jen vejít do dveří a když se Vám u nás bude líbit, zase se kdykoliv vrátit. 

Diskuse na MISPĚ
bottom of page